اخبار گردشگری

کویرهای ایران از ناب‌ترین مناطق برای سفرهای نوروزی است

0

علی سامعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا اظهار داشت: کویر با خورشید و آسمانش با نقش های چشم نوازش و رصد ستارگان در شب یکی از زیباترین جاذبه های زیبا و منحصر به فرد در ایران است.
وی که سال 2016 با ارائه عکس هایی از کلوت شهداد در جشنواره بین المللی عکس قطر، برنده مدال طلا و 2500 دلار جایزه از این جشنواره شد، ادامه داد: از زیباترین بخش های کویر که تماشای آن به یک رویا شباهت دارد، دیدار از کلوت های کویر است؛ کلوت ها بزرگترین عارضه طبیعی کلوخی دنیا و زیباترین پدیده کویر هستند.
این هنرمند عکاس ادامه داد: کلوت های شهداد یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری است که هیچ کجای دنیا مانند آن وجود ندارد و در ایام نوروز و فصل بهار، هوای آنجا برای مسافرت بسیار مناسب است.
سامعی افزود: غیر از کلوت های شهداد کویر لوت ایران، کلوت ها در کویر طبس هم به چشم می خورند ولی همانند آنها در کشورهای عربی نیز وجود دارد اما کلوت شهداد واقعا منحصر به فرد است و گردشگران داخلی و خارجی با دیدن عکس هایی از منطقه شهداد بسیار بهت زده می شوند.
وی ادامه داد: جاذبه های گردشگری موجود در مناطق شمال کشور در بسیاری مناطق دنیا وجود دارد ولی برخی مناطق بکر ایران در هیچ کجای دنیا نیست که عکاسان با عکاسی از آن مناطق و معرفی آن به دنیا می توانند باعث جذب گردشگر به ایران شوند.
سامعی بیان داشت: با جذب توریست، چرخه اقتصادی به گردش درمی آید و باعث درآمدزایی برای گروه های مختلف می شود.
این هنرمند عکاس درباره عکاسی طبیعت نیز گفت: عکاسی از طبیعت به استفاده از روشهای عکاسی برای ترسیم مشاهدات تمامی شاخه های تاریخ طبیعی به جز مردم شناسی و باستان شناسی منحصر می شود به صورتی که یک فرد متخصص بتواند سوژه را شناسایی و صداقت ارائه اثر را تایید کند.
وی ادامه داد: در عکاسی طبیعت، عناصر انسانی نباید نمایش داده شوند مگر در مواردی که عناصر انسانی بخش جدایی ناپذیر از داستان طبیعت است، مانند جغد های انبار یا لک لک ها که در زیستگاهی که توسط انسان تغییر یافته اند، سازگار شده اند و یا جایی که آن عناصر انسانی، نیروهای طبیعی مثل طوفان یا امواج جزر و مد را به تصویر می کشند.
سامعی بیان داشت: عکاسی طبیعت با توسعه فناوری های دیجیتال پیشرفت خوبی داشته و می توانیم با استفاده از این فناوری ها، مناظر را به صورت طبیعی تر نشان دهیم.
وی افزود: متاسفانه برخی از مردم طبیعت را تخریب و به آن صدمات جبران ناپذیری وارد می کنند که امیدوارم فرهنگ استفاده درست از طبیعت در جامعه به خوبی نهادینه شود و همگان بدانند که این طبیعت متعلق به آیندگان است و باید ما امانت دار خوبی باشیم.
فراهنگ**9338**1055

انتهای پیام /*


فرهنگی


گردشگر 97


نوروز 97


کویر

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

 • ویزای شنگن

  ویزای شنگن

  ویزای شنگن چیست؟ ویزای شنگن ویزایی است که در همه‌ی کشورهای عضو توافق نامه‌ شنگن معتبر است. توافق‌نامهٔ شِنگن نیز در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید و اکنون تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این تو

 • فواید سفر

  سفر نکنید !

  احتمالاً این قدر این جمله مضحک بوده که اومدین ببینین چرا باید چنین عنوانی انتخاب بشه. اما متأسفانه وقتی از کسی می‌پرسیم که چرا نمیره سفر ، یا حتی نمیره گردش، میگه ای بابا، زندگی سخته و فرصت نیست و …! وقتی به زندگی این افراد نگاه می‌کنیم می‌بینیم اکثراً در روابط اجتماعی، ی

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram