اخبار گردشگری

فرماندار هشترود خواستار ثبت جهانی قلعه ضحاک شد

0

قلعه ضحاک هشترود با بیش از سه هزار سال قدمت در20 کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان در آذربایجان شرقی واقع شده، این مجموعه باستانی در محوطه کوهستانی سرمه ‌لو و در احاطه 2 رودخانه قرانقو و شورچایی واقع شده و در حدود 10 کیلومتر طول و 2 کیلومتر عرض دارد.
این قلعه به شماره 429 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
به نقل از ایرنا، حسن مستفید روز سه شنبه در جلسه کار گروه گردشگری این شهرستان به وجود آثار تاریخی قلعه ضحاک، غار آهکی آقبلاغ، بقعه بایزید بسطامی و مسجد جامع اشاره کرد و افزود: هشترود با دارابودن این ظرفیت های تاریخی، می تواند به قطب گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شده و برای تبریز 2018 آماده شود.
وی گفت: برای رونق گردشگری شهرستان هر سرمایه گذاری که خانه های قدیمی روستایی را احیا و بومی گردی را ترویج کند از حمایت دولت برخوردار خواهد بود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت های گردشگری شهرستان به رونق اقتصادی و توسعه منطقه کمک خواهد کرد و در این راستا همه دستگاه ها باید همکاری کرده و از سرمایه گذاران با تسهیل امور، حمایت کنند.
فرماندارهشترود به نقش صنعت گردشگری در اشتغال مردم و پویایی جامعه تاکید کرد و گفت: درآمدزایی از طریق صنعت گردشگری در همه جای دنیا جا افتاده و ما نیز باید تلاش کنیم با فراهم کردن بستر جذب گردشگر، در رفع معضل بیکاری جامعه نیز اقدام کنیم.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
خبرنگار:جلیل دین محمدی**انتشاردهنده:عیسی عطاپور**
7486/3077

انتهای پیام /*


فرهنگي


ميراث فرهنگي


اماكن تاريخي


هشترود

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • فواید سفر

  سفر نکنید !

  احتمالاً این قدر این جمله مضحک بوده که اومدین ببینین چرا باید چنین عنوانی انتخاب بشه. اما متأسفانه وقتی از کسی می‌پرسیم که چرا نمیره سفر ، یا حتی نمیره گردش، میگه ای بابا، زندگی سخته و فرصت نیست و …! وقتی به زندگی این افراد نگاه می‌کنیم می‌بینیم اکثراً در روابط اجتماعی، ی

 • سفر کاری

  سفر کاری و نکاتی که باید در آن رعایت شود

   سفر کاری برای هر کارمندی یک امر ناگزیر محسوب می‌شود که میزان آن بسته به ماهیت کار افراد متغیر است. برداشتن مسواک و حوله و مدارک شناسایی در هر سفری لازم است اما تنها با این سه قلم وسیله نمی شود به یک سفر کاری رفت. همان طور که پوشیدن لباس رسمی و به همراه…

 • سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

  سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

   سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر…

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram