اخبار گردشگری

ظرفیت ورود گردشگران به مرنجاب باید مشخص و محدود شود

0

به نقل از ایرنا، ‘حسین انصاری فرد’ پنجشنبه در جلسه هم اندیشی ساماندهی آفرود در کویر مرنجاب گفت: نابسامانی در ورود و خروج علاقه مندان آفرود و سایر مسافران و گردشگران به منطقه کویر مرنجاب پذیرفتنی نیست و باید مانند پارک ملی کویر ظرفیت ها محدود و مشخص باشد.
وی افزود: مشخص شدن ظرفیت ورودی می تواند به برنامه ریزی برای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب کمک کند زیرا ورود همزمان تعداد قابل توجهی از خودروهای آفرود از جمله در 2 هفته گذشته موجب وارد آمدن آسیب های زیادی به سیمای زیست محیطی و منابع طبیعی این منطقه شده است.
رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان بیان کرد: این مجموعه از این پس نقش پررنگ تری در منطقه داشته و نسبت به ساماندهی آفرود در کویر مرنجاب اقدام خواهد کرد.
دادستان آران و بیدگل نیز با پشتیبانی از گردشگری مسئولانه در کویر مرنجاب به عنوان فرصتی برای این شهرستان گفت: این منطقه جاده نابسامانی دارد که هیچ کس به فکر آن نیست و هر از چند گاهی تصادف های ناگواری را موجب می شود.
‘سید محمد جوادی’ با تاکید بر سرعت بخشی به ساماندهی کویر مرنجاب اضافه کرد: دستور جلوگیری از ورود خودروهای 2 دیفرانسیل به این منطقه به دلیل ایجاد تخریب های گسترده بود که در صورت ساماندهی شاهد بسیاری از این مسائل نخواهیم بود.
وی بیان کرد: محیط زیست و فرهنگ دغدغه اصلی مسئولان و مردم در مورد این منطقه است که دستگاه های ذی ربط باید با هماهنگی و برنامه ریزی در این زمینه ها وارد عمل شوند.
مرنجاب در نزدیکی آران و بیدگل با برخورداری از اعتدال نسبی هوا و گوناگونی جاذبه های طبیعی و گردشگری، یکی از زیباترین نقاط کویری کشور محسوب می شود و سالانه نزدیک به 100 هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: حسین منصوری فر**انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
7472/8123

انتهای پیام /*


فرهنگي


گردشگري


ساماندهي مرنجاب


آران و بيدگل

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • فواید سفر

  سفر نکنید !

  احتمالاً این قدر این جمله مضحک بوده که اومدین ببینین چرا باید چنین عنوانی انتخاب بشه. اما متأسفانه وقتی از کسی می‌پرسیم که چرا نمیره سفر ، یا حتی نمیره گردش، میگه ای بابا، زندگی سخته و فرصت نیست و …! وقتی به زندگی این افراد نگاه می‌کنیم می‌بینیم اکثراً در روابط اجتماعی، ی

 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

 • سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

  سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

   سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر…

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram