اخبار گردشگری

شهردار ادعای پلمب شهر زیرزمینی نوش آباد را رد کرد

0

محمود اشرفی روز سه شنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: آب انبار توده که ورودیه شماره 2 شهر زیرزمینی محسوب می شود، روز گذشته پلمب شده اما کماکان ورود و خروج گردشگران در ورودیه 2 از طریق درب خروجی ادامه دارد.
وی افزود: روز گذشته به علت اختلاف پیش آمده بین اداره اوقاف و شهرداری در مورد به تاخیر افتادن اجاره بهای آب انبار چاله سی و توده، آب انبار دوم پلمپ شد.
شهردار نوش آباد بیان کرد: پلمب صورت گرفته وقفه ای در ورود و خروج مسافران داخلی و گردشگران خارجی ایجاد نکرده و شهر زیرزمینی همچنان آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی می باشد و مشکل هم در حال برطرف شدن است.
به گفته او، هم اکنون ورود و خروج به شهر زیرزمینی اویی نوش آباد از این 2 آب انبار صورت می گیرد که در سال های گذشته به مالکیت اداره اوقاف و امور خیریه درآمد.
به نقل از ایرنا، روز گذشته مطلبی با عنوان پلمب و تعطیلی شهر زیرزمینی اویی در برخی شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود.
شهر زیرزمینی نوش آباد از بزرگترین سازه های ساخته بشری است که در سال 1383 کشف شد و در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسید.
اویی سه طبقه، به طور کامل دست ساز و بزرگترین شهر زیرزمینی دستکند جهان می باشد که پیشینه آن به دوره ساسانیان بازمی گردد.
این اثر از جمله مقصدهای گردشگری شهر تاریخی نوش آباد می باشد که در سه کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل واقع است.
شهرستان آران و بیدگل با برخورداری از ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و 132 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت شده در فهرست آثار ملی در فاصله 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
7472/8123

انتهای پیام /*


فرهنگي


گردشگري


شهر زيرزميني


نوش آباد

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • سفر کاری

  سفر کاری و نکاتی که باید در آن رعایت شود

   سفر کاری برای هر کارمندی یک امر ناگزیر محسوب می‌شود که میزان آن بسته به ماهیت کار افراد متغیر است. برداشتن مسواک و حوله و مدارک شناسایی در هر سفری لازم است اما تنها با این سه قلم وسیله نمی شود به یک سفر کاری رفت. همان طور که پوشیدن لباس رسمی و به همراه…

 • ویزای شنگن

  ویزای شنگن

  ویزای شنگن چیست؟ ویزای شنگن ویزایی است که در همه‌ی کشورهای عضو توافق نامه‌ شنگن معتبر است. توافق‌نامهٔ شِنگن نیز در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید و اکنون تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این تو

 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram