سفر و زندگی

سفر نکنید !

0

احتمالاً این قدر این جمله مضحک بوده که اومدین ببینین چرا باید چنین عنوانی انتخاب بشه. اما متأسفانه وقتی از کسی می‌پرسیم که چرا نمیره سفر ، یا حتی نمیره گردش، میگه ای بابا، زندگی سخته و فرصت نیست و …! وقتی به زندگی این افراد نگاه می‌کنیم می‌بینیم اکثراً در روابط اجتماعی، یا زندگی زناشویی، یا از نظر روانی و یا سایر امور روانشناختی و کاری مشکل دارند و راه مناسبی هم برای حل آن پیدا نکرده‌اند. اینجاست که ما میگیم پاشو یه سفر برو بعد خود بخود اوضاع خوب میشه و ….

خیلی بعید میدونم که شما از اون دسته افراد مذکور باشید اما اگه احیاناً شما هم اهل سفر نیستید توصیه میکنم این مقاله رو بخونید:

همه این را می‌دانیم که با وجود درآمد ناچیز و برنامه کاری فشرده ای که داریم ، خیلی دشوار است که کار را کنار بگذاریم و برنامـه بریزیم که به مسافرت بروید . ولی بیرون رفتن ، حتی برای مدتی کوتاه هم که شده ، برای سلامتی ما بسیار مفید است و واقعاً به نفع هیچ کسی نیست که سفر رفتن را نادیده بگیرد .

سفر کاری

از سفرتان بهترین استفاده را ببرید!

اگر پیشنهاد یک سفر کاری به شما شده است ، قبول کنید چون باعث می شود تجربیاتتان بیشتر شده و موقعیت شغلیتان هم بهتر گردد . به علاوه موجب می شود که محیط کارتان هم ، هر چند به طور موقت ، تغییر کند .

اگر می خواهید به سفری تفریحی بروید ، دقت کنید که چه همراهی برای خود انتخاب می کنید . اگر از نامزد غرغرو یا رفیق بی پولتان خسته شده اید ، ممکن است این سفر به تجربه ای پر استرس تبدیل شود که همه ی منفعت هایی که می تواست برایتان داشته باشد را از بین ببرد .

گاهی اوقات مجبورید به تنهایی سفر کنید . این باعث می شود که افراد جدیدی را ملاقات نموده و ارتباطات جدیدی با دیگران ایجاد کنید ، ضمن اینکه به شما این آزادی را می دهد که هر چه دوست دارید انتخاب کنید . البته نوع سفری که انتخاب می کنید خیلی مهم است . سعی کنید که کاملا مطابق میلتان باشد . اگر عاشق گردش کردن و بازدید از جا های دیدنی هستید یا از استراحت کردن تمام روز کنار دریا لذت می برید راهی شهر شوید .

از طرف دیگر ، اگر می خواهید در حال خوردن نوشیدنی کمی هم آفتاب بگیرید ، این بهترین انتخاب ممکن خواهد بود .

فواید سفر

اصلاً چرا باید بریم سفر ؟

مسافرت ، چه کاری چه تفریحی ، می تواند فواید بسیاری هم برای جسم و هم فکر شما داشته باشد . در زیر به بعضی از فواید سفر برای سلامتی شما اشاره می کنیم .

1 – فشار و استرستان کم تر خواهد شد؛

سفر به شما این امکان را می دهد که کمی استراحت نموده و فشار های روحی را از خودتان دور کنید . سفر خستگی شما را از بین می برد . حتی اگر سفری کاری باشد و شما مجبور باشید که ساعت های متمادی در کنفرانس هایی شرکت کنید ، در عوض با کشور یا شهر جدیدی آشنا خواهید شد . ممکن است مسافرت اضطراب و استرس هم داشته باشد ، به خصوص اگر سفر شما همراه با گردش و بازدید از جا های دیدنی باشد و یا شما نیاز به آشنایی با زبان های مختلف داشته باشید و یا مقصدتان شهری شلوغ باشد . اما استرس سفر یک استرس مثبت است و مثل اضطراب شما از کار زیاد یا زندگی روزمره نیست . کاهش فشار و استرس روحی همیشه به سلامتی شما کمک خواهد کرد .

2 – تنوعی به زندگیتان خواهید داد؛

طبق جمله ای که می گوید : ” هر تغییر و تنوعی به اندازه استراحت خوب است .” ، مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود که شما ، هر چند به مدتی کوتاه ، از زندگی عادی خود دور شده و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می دهد . اینکه بخواهید برنامه روزانه خود را کمی تغییر دهید ، می تواند به عنوان نوعی درمان برای شما محسوب شود و این کار از کسل و خسته شدن فکر و جسم شما جلوگیری می کند .

3 – از هوای آزاد بهره خواهید برد؛

در طی سفر شما بیشتر بیرون از ساختمان و در هوای آزاد خواهید بود تا اینکه طبق معمول داخل چهاردیواری اتاقتان در اداره حبس شوید . اینطوری می توانید بیشتر از هوای تازه و سالم لذت ببرید . اگر برای گردش به کوهستان یا برای استراحت به کنار دریا بروید ، نسبت به روز های عادی عمیق تر تنفس خواهید کرد و اکسیژن بیشتری به بدنتان وارد خواهد شد . همچنین می توانید از آفتاب گرفتن هم استفاده ی زیادی ببرید ، به شرط اینکه احتیاط های لازم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را فراموش نکنید .

4 – فعالیت جسمی بیشتری خواهید داشت؛

سفر با یکسری فعالیت بدنی اضافی همراه خواهد بود . ممکن است شما در برنامه سفرتان شنا در دریا یا گردش و بازدید از مکان های دیدنی یا والیبال ساحلی را گنجانده باشید ، ولی حتی اگر هم بخواهید تمام روز را به استراحت بپردازید باز هم از ماندن در خانه بهتر است و بیشتر پیاده روی خواهید کرد و در کل نسبت به برنامه عادی همیشگیتان فعالیت جسمی بسیار بیشتری خواهید داشت .

5 – از غذا خوردن لذت خواهید برد؛

حتی اگر به سفری دریایی بروید یا پیوسته در استراحتگاهی اقامت کنید ، خیلی کم تر از زمانی که در منزل خود هستید از غذا های آماده استفاده خواهید کرد . غذا خوردن در رستوران قطعاً خیلی بهتر از غذا هایی است که به سرعت آماده می شوند و با مایکروفر پخته می شوند . احتمالاً در طی سفر غذا های فرنگی را در خارج از کشور امتحان خواهید کرد . دیگر نگران وعده های غذایی و میزان کالری مصرفیتان نیستید و به راحتی از مزه کردن غذا های خوشمزه مختلف لذت خواهید برد .

6 – رفتارهایتان را اصلاح خواهید کرد؛

برنامه ریزی هم قسمتی از تفریحاتتان است . زمانی که سفری در پیش دارید ، یکنواختی و کار سخت از ساعت 9 تا 5 و همیشه منتظر وقت استراحت بودن به نظر قابل تحمل تر می شود و باعث می گردد که بهتر با مشکلات کاری کنار بیایید . سفر کردن دید و احساس تازه ای نسبت به فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف به شما داده و به شما کمک می کند که از زندگی بیشتر لذت ببرید . بنا به مقصدی که انتخاب می کنید ، سفر حتی باعث می شود دید تازه ای نسبت به شهر خودتان هم پیدا کنید .

7 – اشخاص مختلفی را ملاقات خواهید کرد؛

سفر کمک می کند تا افراد مختلفی را از سرتاسر جهان ملاقات کنید . اجتماعی بودن و معاشرت کردن نوعی درمان به حساب می آید و همچنین باعث می شود که با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف آشنا شوید .

8 – خاطره ای به یاد ماندنی خواهید داشت؛

اگر تواناییش را دارید که به هر کجا که دوست دارید سفر نمایید ، این کار را بکنید چون ممکن است بعد ها پشیمان شوید . پس اگر همیشه آرزو داشتید که به استرالیا سفر کنید ، الان وقتش است .

9 – با همسرتان ارتباط جدیدی برقرار خواهید کرد؛

سفر به شما این امکان را هم می دهد که بدون فکر کردن به وظایف و مسئولیت های خانه زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید و کمی به گذشته برگردید . مطمئناً گذراندن اوقاتی خوش کنار همسرتان در سفر خیلی بهتر از دعوا کردن سر نوبت شستشوی ظروف است .

خب حالا با این همه اثر مفید، هنوزم نمیخواین برین سفر؟ یالا چمدونتون رو ببندید !

سفر کردن یکی از فعالیت هایی است که نباید نادیده گرفته بشه . اگر زیاد به مسافرت می روید ، سعی کنین بیشتر روی فواید آن مطالعه کنین چون اینجوری از سفرتان بیشتر لذت خواهید برد .

از فرصت هایی که برای مسافرت برایتان پیش می آید نهایت استفاده را برده و از تاثیری که بر جسم و روحتان دارد استقبال کنید . سفر می تواند خیلی برای سلامتیتان مفید باشد ، پس چمدان هایتان را ببندید و راهی شوید .


منابع با اندکی تغییر: بیتوته، سایت مردمان، وبلاگ اینگونه باشیم

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • فواید سفر

  سفر و فواید سفر از نظر امام علی (ع)

   در ادیان مختلف به وفور از فواید سفر سخن گفته شده و بزرگان دین ما نیز نظر ویژه‌ای به این مقوله داشته‌‌اند. شعری در دیوان منسوب به امام علی (ع) هست كه می گوید: تغرب عن الاوطان فی طلب العلی *** و سافر ففی الاسفار خمس فوائد تفرج هم واكتساب معیشة *** و علم و…

 • سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

  سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

   سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر…

 • فواید سفر

  سفر نکنید !

  احتمالاً این قدر این جمله مضحک بوده که اومدین ببینین چرا باید چنین عنوانی انتخاب بشه. اما متأسفانه وقتی از کسی می‌پرسیم که چرا نمیره سفر ، یا حتی نمیره گردش، میگه ای بابا، زندگی سخته و فرصت نیست و …! وقتی به زندگی این افراد نگاه می‌کنیم می‌بینیم اکثراً در روابط اجتماعی، ی

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram