اخبار گردشگری, گوناگون

سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

0

 سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر است.

سفر مجازی به موزه‌ها

پروژه سفر مجازی به موزه‌ها

 این پروژه (Google Art camera Project) که در سالهای اخیر شروع شده است هر روز گسترده‌تر می‌شود و موزه‌های بزرگ را یکی پس از دیگری به زیر چتر خود می‌کشد. هم اکنون این تصاویر از نماهای خیابانی (بیرون) و درون موزه در دسترس هستند. جهت انجام این پروژه دوربینهای خاصی توسط گوگل طراحی شده است که در تصاویر قابل مشاهده هستند.

 افرادی که نمی توانند هزینه سفر به کشورهای مختلف و بازدید از نقاشی ها و دیگر تولیدات فرهنگی موجود در موزه های سراسر جهان را بپردازند می توانند از این طریق جزییاتی را در تصاویر مشاهده کنند که تا پیش از این ممکن نبود. گوگل امیدوار است تا از این طریق این امکان را برای همگان به وجود آورد تا بتوانند به طور دقیق شاهکارهای هنری و تاریخی جهان را مشاهده نمایند.

سفر مجازی گوگل

 علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر یاد شده که به تصاویر گیگاپیکسلی مشهور است می توانند به نشانی https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-camera  مراجعه کنند.

 تعداد این تصاویر هزار مورد است که قرار است در آینده با افزایش موزه ها و مکانهای تاریخی بر تعداد آنها افزوده شود. همان طور که اشاره شد فناوری مورد نیاز در این دوربین توسط گوگل فراهم شده و برای تهیه هر عکس صدها عکس از نمای خیلی نزدیک از نقاشی ها و … تهیه شده و با یکدیگر ترکیب می شوند. برای تنظیم یکنواختی فاصله دوربین از نقاشی ها و تصاویر هم از اشعه لیزر و آشکارساز سونار استفاده می شود.


منبع: فارس نیوز ، telegraph.co.uk

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

 • ویزای شنگن

  ویزای شنگن

  ویزای شنگن چیست؟ ویزای شنگن ویزایی است که در همه‌ی کشورهای عضو توافق نامه‌ شنگن معتبر است. توافق‌نامهٔ شِنگن نیز در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید و اکنون تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این تو

 • سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

  سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

   سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر…

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram