اخبار گردشگری

رونمایی از اندیشکده راهبردی مطالعات اقلیم استان گلستان

0

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان بسیج اساتید کشور، در مراسم رونمایی از این اندیشکده راهبردی استانی و اقلیم محور که شامگاه گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد، جمعی از سران کشوری و لشگری از جمله دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
اندیشکده مطالعات اقلیم استان گلستان، به عنوان اولین اندیشکده اقلیم محور و مزیت محور در استان گلستان و مرکز بسیج اساتید این استان به شمار می آید.
استان گلستان با مساحتی در حدود 20369 کیلومتر مربع، 2.1 درصد از مساحت ایران را در برگرفته است.
این استان دارای اقلیم متنوع اعم از ساحل دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان است و جدای از این فرصت ها و مزیت های اقلیمی، استان گلستان با آسیب ها و تهدیدهای اقلیمی عمده ای نیز دست به گریبان است که از آن جمله می توان به حوادث طبیعی همچون سیل، حریق جنگل ها، زلزله و خشکسالی اشاره کرد.
اندیشکده مطالعات اقلیم استان گلستان با اشراف کامل بر فرصت ها و تهدیدات اقلیمی در این استان، اهداف و برنامه ها پیش روی خود را در حوزه های مختلف همچون شناسایی و معرفی مساله های اقلیمی استان، مطالعه و تحقیق و شناسایی عوامل وقوع تهدیدات اقلیمی، شناسایی و معرفی راهکارهای کاهش اثر مخاطرات طبیعی ناشی از تهدیدات اقلیمی و ارایه به مدیران کشوری و استانی و گفتمان سازی، تولید دانش، راهبردنگاری و مطالبه گری در موضوعات و مسائل اقلیمی تنظیم کرده است.
این اندیشکده درصدد است با تکیه بر ظرفیت ها و مزیت های رقابتی هر استان در محور توسعه آن، به حل مشکلات و معضلات عمده مردم در آن استان بپردازد و به کمک مسئولان و دست اندرکاران اجرایی در هر اقلیم و جغرافیای سرزمینی بشتابد.
فراهنگ**1055

انتهای پیام /*


فرهنگي


بسيج اساتيد


مطالعات اقليم


گلستان

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • فواید سفر

  سفر و فواید سفر از نظر امام علی (ع)

   در ادیان مختلف به وفور از فواید سفر سخن گفته شده و بزرگان دین ما نیز نظر ویژه‌ای به این مقوله داشته‌‌اند. شعری در دیوان منسوب به امام علی (ع) هست كه می گوید: تغرب عن الاوطان فی طلب العلی *** و سافر ففی الاسفار خمس فوائد تفرج هم واكتساب معیشة *** و علم و…

 • سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

  سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل

   سفر مجازی به موزه‌ها با فناوری گوگل و دوربین‌های گوگل میسر شده است. حتماً برای شما هم جالب است که بدانید این دوربین می‌تواند تصاویری با کیفیت گیگاپیکسل از عکس ها و نقاشی های نصب شده در این موزه ها تهیه کرده و در معرض دید علاقمندان قرار دهد که در نوع خود بی نظیر…

 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram