اخبار گردشگری

بازدید گردشگران از بیت امام خمینی(ره) در خمین 60 درصد افزایش یافت

0

حجت الاسلام علیرضا مرودشتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نیمه نخست پارسال، تعداد گردشگران بیت امام، 142هزار نفر بوده که این تعداد امسال به 230 هزار نفر افزایش یافته است.
وی اظهارکرد: تعداد بازدیدکنندگان خارجی نیز در همسنجی با مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش یافته است.
مدیر موسسه حفظ، تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در خمین گفت: در نیمه نخست امسال، 228 گردشگر خارجی از بیت قدیمی امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند که این تعداد در مدت مشابه پارسال، حدود 200 گردشگر بود.
وی اظهارکرد: گردشگران خارجی از کشورهای آمریکا، المان، بوسنی ، ایتالیا، عراق، لبنان ، فرانسه و اسپانیا بودند که با سفر به ایران از پرجاذبه ترین اثار تاریخی شهرستان خمین نیز بازید کردند.
حجت الاسلام مرودشتی بیان کرد: در این مدت 70 هزار جلد کتاب، بیش از چهار هزار سی دی، بروشور به منظور شناخت جایگاه، سبک زندگی و دیدگاه های حضرت امام در قالب بسته های فرهنگی به بازدید کنندگان اهدا شده است.
بیت تاریخی امام خمینی( ره ) عمارتی چهار هسته ای است که چهار حیاط دارد، اما بر خلاف معماری خانه های سنتی ایرانی، هیچ کدام از حیاط ها نقش مرکزی ندارد.
جلوخان های این بنا که بخش وسیعی است به صورت فرورفتگی در کنار مسیر و در جلوی در اصلی قرار دارد ودر اصلی این خانه در پیش خان قرار دارد و این در دو لنگه بوده و هر لنگه متشکل از چند ردیف تخته قطور طولی است.
بعد از عبور از ورودی که در پیش اطاق قرار دارد وارد فضایی کاملا سر بسته به نام هشتی می شویم که یک هشت ضلعی کامل است وبعد از هشتی در راهروی طویل و کم عرض و تاریکی قرار می گیریم که به آن دالان می گویند که این دالان مانع ورود ناگهانی به فضای داخل عمارت است.
وجود چند انبار، اصطبل و آشپزخانه از دیگر اجزا و فضاهای کارکردی این عمارت محسوب می شود.
این بیت تاریخی در محله سه پل شهر خمین و در شمال رودخانه این شهر حدود 200 سال پیش ساخته و این عمارت به شماره ‎ 1746در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است
سنگ نگاره های تیمره، کبوترخانه ها، دستکدهای زیر زمینی، قلعه های تدافعی، قلعه سالار محتشم، بیت تاریخی، تیمچه بازار،مسجد جامع و 24 بقاع متبرکه ازمهمترین آثار تاریخی خمین است.
7277/3075/ خبرنگار: افسانه آروند *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

انتهای پیام /*


فرهنگی


میراث فرهنگی


بیت تاریخی امام


بازدید

 


منبع: irna.ir

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشرنخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند. *

بنر تبلیغاتی 300x300
 • بچه ها در سفر

  بچه ها در سفر

   با شروع فصل تابستان، وقت مسافرت های خانوادگی هم از راه می رسد. فرقی نمی كند كه سفر شما با ماشین از میان كوه ها و جنگل و صحرا و بیابان باشد یا با هواپیما به یك نقطه خوش آب و هوا. به هر حال با همراه داشتن بچه ها در سفر ، ممكن است…

 • سفر کاری

  سفر کاری و نکاتی که باید در آن رعایت شود

   سفر کاری برای هر کارمندی یک امر ناگزیر محسوب می‌شود که میزان آن بسته به ماهیت کار افراد متغیر است. برداشتن مسواک و حوله و مدارک شناسایی در هر سفری لازم است اما تنها با این سه قلم وسیله نمی شود به یک سفر کاری رفت. همان طور که پوشیدن لباس رسمی و به همراه…

 • ویزای شنگن

  ویزای شنگن

  ویزای شنگن چیست؟ ویزای شنگن ویزایی است که در همه‌ی کشورهای عضو توافق نامه‌ شنگن معتبر است. توافق‌نامهٔ شِنگن نیز در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید و اکنون تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این تو

دیدگاه‌های شما:

تلفن سفارش: 09150601004

E-mail: paksafar.com@gmail.com

Linked In Facebook Aparat Instagram Telegram